Booking.com

Co se týče rozmanitosti zábavní scény, jen málo měst může s Berlínem soupeřit. Ať už jste fanouškem techno hudby, která se tady zrodila, klasického rocku, popu nebo třeba i jazzu, přijdete si na své. Většina klubů otevírá návštěvníkům své dveře až v pozdních hodinách, a to obvykle kolem jedenácté. Kluby pak skutečně ožijí až v ranních hodinách. Vstupné se liší klub od klubu, ale většinou se pohybuje od 4 €.

Badeschiff Treptow

Toto místo můžu obzvlášť doporučit. Badeshiff Treptow je originální kombinací baru a venkovního bazénu, který je umístěn přímo na řece Spree. V zimě je bazén zastřešen, takže ani chladnější dny v roce Vám nezabrání v návštěvě tohoto sportovního a zábavního areálu.

Tacheles/Zapata

Jeden z nejznámějších místních klubů se nachází v ulici Oranienburgerstrasse. Doporučuji jej zvláště milovníkům alternativní scény. Nabízí diskotéku, bar a někdy i vystoupení tanečníků či polykačů ohně. V létě zde můžete sledovat filmy, které jsou promítány na stěnu protější budovy.

40 Seconds

Pokud jste spíše milovníky stylových koktejlbarů, navštivte bar 40 Seconds na Potsdamer Platzu! Nejčastěji zde uslyšíte R&B či taneční hudbu a z barové terasy budete mít i krásný výhled na Postupimské náměstí.

Watergate

Bar ležící nedaleko muzea East Side Gallery, se specializuje především na techno a house hudbu, a tak do něj často zavítají i DJové z různých koutů světa. Jelikož je bar prosklený, máte z něj krásný výhled na řeku Spree a také na nejkrásnější most v Berlíně, na Oberbaumbrücke.

Tresor

Podobně jako Watergate, i tento klub se zaměřuje na elektro a house.Tresor byl založen v roce 1991 a nacházel se v budově bývalého obchodního centra, poblíž Potsdamer Platzu. Nicméně po finančních problémech se klub musel zavřít. Dnes se nachází v centru, v ulici Köpenicker Strasse (poblíž zastávky metra Heinrich Heine Strasse).

Maria am Ostbahnhof

Jde o klub nacházející se na místě bývalého bunkru poblíž nádraží Ostbahnhof. Má kapacitu až 1500 návštěvníků a specializuje se především na elektro a house, ale často se zde konají i živá vystoupení různých hudebníků.

Kaffee Burger

Legendární ruská diskotéka založená v roce 1990 nedaleko náměstí Rosa-Luxemburg-Platz. Dvě soboty v měsíci zde zakládající DJové hrají ruský hiphop, pop či rock. V jiných dnech se tady konají živá vystoupení, čtení, promítání filmů apod.

Weekend-club

Techno bar nacházející se ve výškové budově na Alexanderplatzu.