Booking.com

Philharmonie und Kammermusiksaal

Budova Philharmonie und Kammermusiksaal je domovem Berlínského filharmonického orchestru a doba její výstavby se datuje na začátek 60. let. Veliký sál, který má kapacitu až 2440 míst, je znám pro svou akustickou kvalitu. Menší sál filharmonie byl přistavěn v 80. letech. Zprvu byl neobvyklý vzhled tohoto kulturního centra velmi kontroverzní, ale postupem času se stal natolik populární, že se jím nechala inspirovat řada koncertních sálů po celém světě. Budovu Philharmonie můžete navštívit s průvodcem i pokud zrovna není na programu žádné představení.

Konzerthaus Berlin

  • Kde: Gendarmenmarkt 1 (U-bahn U6 – Französische Strasse)
  • Co: vážná hudba
  • Web: www.konzerthaus.de

Na místě, kde dnes stojí neoklasicistní budova Koncertní haly podle návrhu architekta Karla Friedricha Schinkela, se původně hrávaly především komedie. Od počátku 19. století zde stálo Národního divadlo, které však roku 1817 vyhořelo. Právě na jeho ruinách byla postavena Koncertní hala, jejíž vzhled byl zachován až dodnes. Od roku 1994 je Konzerthaus Berlin domovem symfonického orchestru Konzerhausorchester Berlin.

Staatsoper Under den Linden

  • Kde: Unter den Linden 7 (S-bahn S1, S2 – Unter den Linden; autobus 100, 200, TXL, 147 na stanici Unter den Linden)
  • Co: opera, balet
  • Web: www.staatsoper-berlin.org

Budova Státní opery Unter den Linden byla postavena v roce 1742 na přání pruského krále Fridricha Velikého. Poté, co kompletně vyhořela v roce 1848, byla znovu postavena podle plánů architekta Carla Ferdinanda Langhanse (syna Carla Gottharda Langhanse, který je architektem Braniborské brány). Svůj nynější název nese Státní opera Unter den Linden až od roku 1918. Od října 2010 do léta 2013 by budova měla projít rozsáhlou rekonstrukcí, a proto se představení přesunou do Schillerova divadla v Charlottenburgu.

Deutsche Oper Berlin

Německá opera byla postavena v 60. letech podle návrhu Fritze Bornemanna. Její původní budova, nazývaná Deutsches Opernhaus, byla totiž za druhé světové války naprosto zničena. Proto se představení na několik let přesunula do Theater des Westerns, kde se v současné době hrají především muzikály a divadelní představení.