Booking.com

Filmové muzeum

Muzeum nacházející se na Postupimském náměstí v komplexu Sony Center, se zaměřuje především na německou kinematografii od jejích prvopočátků, ale také na dobu němého filmu a na současnost. Částí muzea je i permanentní výstava Marlene Dietrich, která mapuje její celoživotní kariéru a vystavuje i některé hereččiny osobní předměty (například originální kostýmy z filmů, soukromé fotografie či videa).

Technické muzeum

Jedná se o největší muzeum techniky na světě a má rozlohu až 50.000 m². Technické muzeum je rozděleno do sedmnácti sektorů, ve kterých můžete spatřit výstavu lokomotiv, letadel a lodí, nebo zjistit, jak se vyrábí různé šperky či papír.

Voskové muzeum Madame Tussaud’s

Řetězec voskových figurín Madame Tussaud má od roku 2008 konečně své muzeum i v Berlíně. Figurínu zde mají vedoucí osobnosti německé politické, sportovní, vědecké a kulturní scény (např. herečka Marlene Dietrich, vědec Albert Einstein, kancléřka Angela Merkel, tenista Boris Becker nebo dramatik Berthold Brecht).

The Kennedy Museum

Zajímáte se kromě moderní historie i o dějiny Spojených států nebo o osobnosti amerických prezidentů? Potom navštivte muzeum rodiny Kennedyových na náměstí Pariser Platz před Braniborskou bránou! Prezident John F. Kennedy Berlín navštívil v době svého úřadování v červnu 1963, tedy krátce potom, co byla postavena Berlínská zeď, a na radnici ve čtvrti Schöneberg tehdy pronesl památnou řeč k až několika desítkám tisíců Berlíňanů. Muzeum je tedy zaměřené zejména na jeho dnes již legendární návštěvu města a vystavuje celou řadu artefaktů spojených jeho návštěvou jako např. knihu, kterou na radnici Schöneberg podepsal nebo připravené poznámky svého projevu. Kromě jeho návštěvy německé metropole se muzeum věnuje i příběhu této politické dynastie jako takové, ať již v podobě obrazů, fotek, dokumentů nebo videozáznamů.

Otevírací hodiny:

denně od 10 do 18 hodin

Vstupné:

běžné vstupné 7.50 € / 3.50 € snížené vstupné
  Průvodce
Na požádání telefonicky nebo na emailu: [email protected]
  Jak se tam dostanete:
 • U-bahn – U55 – stanice Brandenburg Gate
 • S-Bahn – S1, S2, S25 – stanice Under den Linden
 • Autobus – 100, 200, M41, TXL – zastávka Under den Linden
Více informací naleznete na oficiálních stránkách muzea.

DDR Museum

Pokud si chcete připomenout časy nedávno minulé, navštivte muzeum Německé demokratické republiky neboli DDR Museum. Muzeum ukazuje každodenní život obyvatel Východního Německa a nachází se přímo v centru města, hned za katedrálou Berliner Dom. Muzeum otevřené v roce 2006 se pyšní interaktivní výstavou, kdy si můžete např. sednout za volant trabantu nebo si přes telefonní sluchátko napojené tajnou policií STASI poslechnout, o čem se baví lidé v sousedním obyváku.

Otevírací hodiny

denně od 10 do 20 hodin (v sobotu pak do 22 hodin)

Vstupné

5.50 € běžné vstupné / 3.50 € snížené vstupné

Průvodce

základní průvodce muzeem 40 € (1 hodin v němčině)/ 45 € (1 hodina v jiném jazyce) ceny průvodce jsou vždy vztaženy na skupinu 20 lidí pro další nabídky průvodce navštivte: http://www.ddr-museum.de/en/service/education/guided-tours.html

Jak se tam dostanete

 • U-bahn – U2, U5, U8 – stanice Alexanderplatz (a pak asi 10 minut pěšky)
 • S-bahn – S3, S5, S7, S75, S9 – stanice Alexanderplatz
 • Autobus – 100, 200, 248, M48, TXL – zastávka Spandauer Strasse
 • Tramvaj – M4, M5, M6 – stanice Spandauer Strasse
Více informací (v angličtině) najdete na stránkách muzea.

The Story of Berlin

Muzeum The Story of Berlin se zaměřuje na dějiny města od jeho vzniku po současnost, z čehož zejména jeho interaktivní výstava moderních dějin je velmi zajímavá. Výstava je rozdělena do tematických 23 místností, které vás provedou jeho bohatou 800-letou historií. Součástí návštěvy muzea je i originální průvodce atomovým bunkrem pod třídou Kurfürstendamm.

Otevírací hodiny

 • denně od 10 do 18 hodin skupinky více jak 10 lidí musí být předem registrovány

Vstupné

 • 9.80 € běžné vstupné / 8 € snížené vstupné / 3.50 € dětské vstupné (6 až 13 let)
 • 4 € (na osobu) pro skupinu min. 8 studentů / 21 € rodinné vstupné (2 dospělí, max.3 děti)
 • Cena vstupného zahrnuje i průvodce do podzemního atomového krytu!

Průvodce

Nabízejí ve 13 jazycích a můžete si vybrat i tematického průvodce. Průvodce je třeba předem registrovat přes formuláře na stránkách muzea.

Jak se tam dostanete
 • U-bahn – U1 – Uhlandstrasse
 • S-bahn – S3, S5, S7, S75, S9 – Savignyplatz
Více informací na oficiálních stránkách muzea.