Booking.com

Obchodní centra a nákupní zóny

KaDeWe

KaDeWe, neboli Kauhaus des Westens, je druhým největším obchodním domem v Evropě. Nachází se v bývalém západním Berlíně, v severozápadní části Schönebergu. Byl postaven v roce 1907 a má celkem 7 pater, přičemž každé z nich se zaměřuje na jiný typ produktů a služeb, většinou těch luxusních.

  • Internet: http://www.kadewe.de/
  • Adresa: Tauentzienstrasse 21-24
  • Jak se tam dostanete: metrem (linky U1, U2, U3 na stanici Wittenbergplatz), autobusem (343, M19, M29, M46 na zastávku Wittenbergplatz) nebo po pěti minutách chůze z ulice Kurfürstendamm.

Lafayette Galerie

Galerie Lafayette se nachází ve známé nákupní zóně ulice Friedrichstrasse. Postavena byla na začátku 90. let a otevření se dočkala v roce 1996. Jedná se, podobně jako v případě obchodního domu KaDeWe, o nákupní centrum zaměřené především na luxusní zboží.

  • Internet: http://www.galerieslafayette.de/
  • Adresa: Frazösische Strasse 23
  • Jak se tam dostanete: metrem (linka U6 na stanici Französische Strasse) nebo S-bahnem (linky S1, S2, S5, S7, S75, S9 na stanici Friedrichstrasse)

Arkaden Potsdamer Platz

Pokud si nepotrpíte na nejluxusnější značky a služby a raději nakupujete v obchodech jako H&M, Zara nebo Mango, navštivte nákupní centrum Arkády na náměstí Potsdamer Platz.

Hallen am Borsigturm

Nákupní centrum Hallen am Borsigturm je podobné nákupnímu centru Arkády na Potsdamer Platzu, akorát se nachází poměrně daleko od centra, a to až v blízkosti letiště Tegel.

  • Internet: http://www.hab-2.de/
  • Adresa: Am Borsigturm 2
  • Jak se tam dostanete: metrem (linka U6 na stanici Borsigwerke)

Hauptbahnhof

Budova Hlavního nádraží je zcela novým komplexem, který je nejen významnou dopravní křižovatkou mezinárodní a městské dopravy, ale i obrovským nákupním centrem se značkami typu Vero Moda či S.Oliver. Kromě toho je zde i široká nabídka různých kaváren a fastfoodů.

Pro nákupy jsou dále vhodné nákupní zóny v ulicích Friedrichstrasse, Kurfürstendamm nebo kolem zábavního centra Hackescher Markt.

Trhy

Nedílnou součástí Berlína jsou trhy. Skoro každá čtvrť má svůj vlastní trh, který je něčím typický. Většinou se na něm prodává levnější bižuterie, látky, oblečení, jídlo nebo květiny.

Türken Markt

Vzhledem ke své početné turecké komunitě má Berlín i svůj vlastní turecký trh, kde se prodává např.  manuálně vyráběná bižuterie či tkaniny pocházející ze zemí Středního či Blízkého Východu. Trh se nachází ve čtvrti Kreuzberg v ulici Maybachufer nedaleko stanice metra Kottbuser Tor (linka U1 a U8) a koná se vždy ve čtvrtek a v pátek od 11 do 18.30 hod.

Winterfeldmarkt

Mým nejoblíbenějším trhem je Winderfeldmarkt ve čtvrti Schöneberg na náměstí Winterfeldtplatz. Za pár euro si tam můžete koupit levnou retro bižuterii či různé oděvní doplňky, např. šátky nebo klobouky. Nachází se nedaleko stanice metra Nollendorfplatz a otevřen je každou středu od 8 do 14 hod. a v sobotu od 8 do 18 hod.

Kunstmarkt

Kunstmarkt je jeden z nejznámějších bleších trhů v Berlíně. Můžete si na něm zakoupit třeba stará CD, starožitnosti, porcelán apod. Nachází se přímo v centru, v ulici Strasse des 17.Juni nedaleko Technické univerzity (tj. na druhé straně parku Tiergarten od Braniborské brány). Otevřen je vždy v sobotu a v neděli od 10 do 17 hod.