Booking.com

Parky

Berlín nabízí řadu možností pro trávení volného času na čerstvém vzduchu, ať již ve formě venkovních her, grilování či opalování

Tiergarten

Největší a nejpopulárnější park ležící v samotném centru. Kromě vládních budov zde najdete i pomníky - jako např. pomník Otty von Bismarcka nebo pomník sovětských vojáků. Berlíňané však tento park využívají především k venkovním sportům či k nedělnímu grilování.

Victoria Park

Park s krásným vodopádem, který stéká z kopce Kreuzberg, je při své výšce, pouhých 66 metrů, vůbec nejvýše položeným místem v Berlíně.

Volkspark Friedrichshain

Zdejší nejstarší park, který je pojmenovaný podle čtvrti Friedrichshain. Postaven byl již v polovině 19. století a měl sloužit jako rekreační místo východní části města. Za druhé světové války byl zcela zničen, ale v 60. a 70. letech byl opět zrenomován.

Treptower Park

Rozlehlý park v jihovýchodní části (čtvrť Treptow-Köpenick) leží podél břehu řeky Spree. Asi nejznámějším místem je tady pomník věnovaný sovětským vojákům, kteří padli v bitvě o Berlín roku 1945.

Jezera

Milovníci přírody jistě uvítají skutečnost, že Berlín je velmi zeleným městem. Kromě celé řady parků nabízí totiž i několik vodních ploch, včetně jezer, kde můžete provozovat vodní sporty nebo jen obdivovat jejich krásu.

Wannsee

Asi nejpopulárnější místo k rekreaci a vodním sportům. Má 1,3 kilometrů dlouhou písečnou pláž (vůbec největší jezerní rekreační rezort v Evropě) a více než 1800 lehátek k zapůjčení.

Pokud budete mít chuť na menší výlet, doporučuji návštěvu zámku Schloss Pfaueninsel (odkaz: http://www.spsg.de/index.php?id=1026), ke kterému patří rozsáhlý komplex zahrad a parků. Zámek dostal svůj název podle pávů, kteří na ostrově volně pobíhají. K Wannsee se dostanete autobusem č. 218 z nádraží Bahnhof Berlin-Wannsee. Jelikož se zámek nachází na samostatném ostrově, musíte zaplatit asi 2 € za převoz trajektem. Návštěva totoho místa ale stojí opravdu za to!

Müggelsee

Jedno z největších jezer Berlína se nachází v jihovýchodní části města Treptow-Köpenick. Rezort nabízí možnost koupání či vyhlídkových projížděk loďmi.

Tegeler See

Jedno z nejkrásnějších jezer, jež se nachází v blízkosti mezinárodního letiště Tegel. Kousek odtud můžete navštívit zámek Tegel či park Freizeitpark Tegel, odkud vyjíždí vyhlídkové lodě, na kterých můžete podniknout exkurzi celého jezerního komplexu.