Booking.com

Podobně jako v jiných metropolích, i v Berlíně najdete širokou škálu ubytování. K dispozici jsou zde hotely, hostely i byty. Doporučuji rezervovat si Vaše ubytování předem, protože Berlín je turisticky vytíženým městem, takže byste mohli mít potíže s hledáním ubytování až po příjezdu.

V Berlíně je vcelku jedno, zda máte hotel v centru či na okraji. Městská doprava zde funguje skvěle, a tak se do centra dostanete za několik minut. Zkrátka se nemusíte strachovat, že byste o něco přišli, pokud Váš hotel nebude přímo v centru. Z osobní zkušenosti si myslím, že hotel v samotném centru je někdy zbytečným plýtváním peněz, i když samozřejmě vše záleží na individuální nabídce hotelu.

Tip:

 • Hotely v Berlíně

  Hotely

  V Berlíně se vždy ráda vracím do Best Western Hotel City Ost. Je to tříhvězdičkový hotel ve čtvrti Friedrichshain, která byla součástí Východního Berlína. Nachází se v ulici Frankfurter Allee 57 - 59 a přímo před vstupními dveřmi do hotelu je stanice metra Samariterstrasse, která je pouhých 5 stanic od náměstí Alexanderplatz, takže cesta do centra trvá asi 20 minut.

  Cena pokoje na jednu noc se liší podle toho, zda si přejete comfort room (okna do dvora + minibar) nebo normální pokoj s okny do ulice, která je sice trochu rušná, ale rozhodně to není nic hrozného. Konečná cena se odvíjí i od toho, kolik nocí zůstanete – hotel totiž většinou nabízí různé slevy, např. 20% sleva z celkové ceny za pobyt, pokud zůstanete aspoň 2 noci, nebo 30% sleva za 3 noci. Cena se vztahuje vždy na celý pokoj na jednu noc a pohybuje se cca od 40 €, přičemž pokoje jsou jednolůžkové nebo dvoulůžkové. Pobyt Vás tedy vyjde o polovinu levněji, pokud budete cestovat ve dvou. Hotel nabízí i možnost přistýlky (maximálně jedné) za 20 € na noc.

  Pokoje jsou moderně vybavené a klimatizované.

  Jinak, na vyhledávání hotelů je nejlepší booking.com. Má asi nejširší nabídku a nejnižší ceny:

  Booking.com

  Hostely

  Hostely jsou levnějším typem ubytování, než je tomu v případě hotelů, a proto jsou nejčastěji využívány hlavně studenty. Ve většině případů mají společnou koupelnu na patře a několikalůžkové pokoje. Pokud však cestujete sami a nikoliv ve větší skupince lidí, doporučovala bych Vám spíše přenocování na hotelu, neboť cena za jedno/dvoulůžkový pokoj v hostelu se často vyrovná ceně za jedno/dvoulůžkový pokoj v běžném hotelu.

  Osobně mám zkušenosti s hotelem/hostelem Etap Berlin Nord Henningsdorf. Jedinou jeho nevýhodou je to, že se nachází úplně na kraji města, takže cesta do centra by Vás mohla stát i více jak hodinu času. Ale v jiných ohledech je tento hostel skvělý (má televizi, sprchového kout a záchod na pokoji). Cena se pohybuje od 31 € za pokoj na noc, přičemž pokoje jsou dvoulůžkové (pro dva dospělé a jedno dítě pod 12 let).

  Ze zkušenosti svých známých také můžu doporučit DDR Hostel Berlin (hostel v retro stylu poblíž nádraží Ostbahnhof) nebo Generator Hostel Berlin (jde o největší hostel v Německu a je blízko centra).

  Byty

  Pokud chcete v Berlíně zůstat alespoň týden, doporučuji pronájem bytu, neboť Vás cenově vyjde mnohem levněji než běžný hotel. Existuje celá řada serverů, kde lidé nabízí pronájmy plně vybavených bytů za velmi příznivé ceny. Osobní zkušenosti mám s pronájmem bytu od Johanese Falkensteina na serveru apartmentberlin.com. Byty se nachází v klidné čtvrti Schöneberg, která mimo jiné nabízí nepřeberné množství restaurací, kaváren, butiků a trhů.