Booking.com

Berlín má jednu z nejrozmanitějších zábavních scén v Evropě. Od klubů hrajících hudbu nejrůznějších žánrů, filmových a hudebních festivalů, po celou řadu atrakcí v podobě zábavních nebo sportovních center.

Kluby a bary

Co se týče rozmanitosti zábavní scény, jen málo měst na světě může s Berlínem soupeřit. Ať již jste fanouškem techno hudby, jejíž je Berlín rodištěm, klasického rocku, popu, ale třeba i jazzu, v Berlíně si najdete to svoje. Většina klubů otevírá návštěvníkům své dveře až v pozdních hodinách, a to většinou kolem 11 hodiny a skutečně ožije až v pozdních ranních hodinách. Vstupné se liší klub od klubu, ale většinou se pohybuje od 4 € euro.

 • Badeschiff Treptow (http://www.arena-berlin.de/badeschiff.aspx?flagtext=Badeschiff) – toto místo můžu obzvlášť doporučit. Badeshiff Treptow je originální kombinací baru a venkovního bazénu, který je umístěn přímo na řece Spree. V zimě je bazén zastřešen, takže ani chladnější dny v roce vám nezabrání v návštěvě tohoto sportovního a zábavního areálu.
 • Tacheles/Zapata (http://www.cafe-zapata.de/) – jeden z nejznámějších klubů Berlína nacházející se v ulici Oranienburgerstrasse. Doporučuji zvláště milovníkům alternativní scény. Klub nabízí diskotéku, bar a někdy i vystoupení tanečníků či polykačů ohně. V létě zde můžete sledovat i filmy, které jsou promítány na stěnu protější budovy.
 • 40 Seconds (http://www.40seconds.de/) – pokud jste spíše milovníkem stylových koktejlbarů, navštivte bar 40 Seconds na Potsdamer Platzu! Nejčastěji zde uslyšíte R&B či taneční hudbu a z barové terasy budete mít i krásný výhled na Postupimské náměstí.
 • Watergate (http://www.water-gate.de/) – bar ležící nedaleko známého muzea East Side Gallery se specializuje především na techno a house hudbu a často do něj zavítají i DJové z různých koutů světa. Jelikož je bar prosklený, máte z něj i krásný výhled na řeku Spree a nejkrásnější most v Berlíně Oberbaumbrücke.
 • Tresor (http://www.tresorberlin.de/) – podobně jako klub Watergate, i klub Tresor se zaměřuje především na elektro a house. Klub byl založen již v roce 1991 a nacházel se v budově bývalého obchodního centra poblíž Potsdamer Platzu, nicméně po finančních problémech se klub musel zavřít. Dnes se nachází v ulici Köpenicker Strasse v centru města (poblíž zastávky metra Heinrich Heine Strasse).
 • Maria am Ostbahnhof (http://www.clubmaria.de/index2.html) – klub nacházející se na místě bývalého bunkru poblíž nádraží Ostbahnhof. Klub o kapacitě až 1500 návštěvníků se specializuje především na elektro a house, ale často se zde konají i živá vystoupení různých hudebníků.
 • Kaffee Burger (http://www.kaffeeburger.de/) – dnes již legendární ruská diskotéka založená v roce 1990 nedaleko náměstí Rosa-Luxemburg-Platz. Dvě soboty v měsíci zde její zakládající DJové hrají ruský hiphop, pop či rock. V jiných dnech se zde konají živá vystoupení, čtení, promítání filmů apod.
 • Weekend-club (http://www.week-end-berlin.de/) – techno bar nacházející se ve výškové budově na Alexanderplatzu.

Parky

Berlín nabízí řadu možností pro trávení volného času na čerstvém vzduchu, ať již ve formě venkovních her, grilování či opalování.

 • Tiergarten – největší a nejpopulárnější park ve městě, a to v samém centru Berlína. Kromě vládních budov zde najdete i různé pomníky jako např. pomník Otty von Bismarcka nebo pomník sovětských vojáků. Berlíňané však tento park využívají především k venkovním sportům či nedělnímu grilování.
 • Victoria Park – park s krásným vodopádem, který stéká shora kopce Kreuzberg, který je o výšce pouhých 66 metrů vůbec nejvýše položeným místem v Berlíně.
 • Volkspark Friedrichshain – nejstarší park Berlína, pojmenovaný podle berlínské čtvrti Friedrichshain. Postaven byl již v polovině 19.století jako rekreační místo východní části města. Za druhé světové války byl park zcela zničen, ale v letech 60. a 70. byl opět zrenomován.
 • Treptower Park – rozlehlý park v jihovýchodní části města (čtvrť Treptow-Köpenick) podél břehu řeky Spree. Asi nejznámějším místem parku je pomník sovětských vojáků, kteří padli v bitvě o Berlín v roce 1945.

Jezera

Milovníci přírody jistě uvítají skutečnost, že Berlín je velmi zelené město. Kromě celé řady parků nabízí Berlín i několik vodních ploch včetně jezer, kde můžete provozovat vodní sporty nebo jen obdivovat jejich krásu…

 • Wannsee (http://www.strandbadwannsee.de/index.htm) – asi nejpopulárnější místo k rekreaci a vodním sportům ve městě s 1.3 kilometrů dlouhou písečnou pláží (vůbec největší jezerní rekreační rezort v Evropě) a více než 1800 lehátky k zapůjčení. Pokud budete mít chuť na menší výlet, doporučuji návštěvu zámku Schloss Pfaueninsel (http://www.spsg.de/index.php?id=1026), ke kterému patří rozsáhlý komplex zahrad a parků. Zámek dostal svůj název podle pávů, kteří na ostrově volně pobíhají. K zámku se dostanete autobusem č. 218 z nádraží Bahnhof Berlin-Wannsee a jelikož se zámek nachází na samostatném ostrově, musíte zaplatit asi 2 € za převoz trajektem. Návštěva ostrova ale stojí opravdu za to!
 • Müggelsee (http://www.am-mueggelsee.de/) – jedno z největších jezer ve městě nacházející se v jihovýchodní části města Treptow-Köpenick. Rezort nabízí možnost koupání či vyhlídkových projížděk loďmi. Tegeler See – jedno z nejkrásnějších jezer v Berlíně v blízkosti mezinárodního letiště Tegel. V těsné blízkosti jezera můžete navštívit i zámek Tegel či park Freizeitpark Tegel, odkud vyjíždí vyhlídkové lodě, na kterých můžete podniknout exkurzi celého jezerního komplexu.

Atrakce

 • Aqua Dom (http://www.sealifeeurope.com/local/index.php?loc=berlin) – jste milovníky mořského života? Pak navštivte obří akvárium se vzácnými druhy ryb a korály v Hotelu Radisson poblíž Alexanderplatzu. Jedná se o největší akvárium svého druhu na světě a je naplněno až 1000 litry vody.
 • Filmové muzeum (http://www.filmmuseum-berlin.de/) – toho muzeum nacházející se na Postupimském náměstí v komplexu Sony Center se zaměřuje především na německou kinematografii od jejích prvopočátků, přes dobu němého filmu po současnost. Částí muzea je i permanentní výstava Marlene Dietrich, která mapuje její celoživotní kariéru a vystavuje i některé její osobní předměty jako jsou originální kostýmy z jejích filmů či soukromé fotografie a videa.
 • Zoologická zahrada (http://www.zoo-berlin.de/) – legendární berlínská zoologická zahrada je vůbec nejstarší v Německu (otevřena byla již v roce 1844) a pyšní se vůbec nejvyšším počtem druhů zvířat na světě. Nezapomeňte navštívit maskota zoologické zahrady – ledního medvěda Knuta – nebo budovu akvária s vůbec největší biodiverzitou mořského života v Evropě.
 • Technické muzeum (http://www.sdtb.de/) – největší muzeum techniky na světě o rozloze až 50.000 m² rozdělené do 17 sektorů, ve kterých můžete spatřit výstavu lokomotiv, letadel či lodí nebo poznat, jak se vyrábí různé šperky či papír.
 • Voskové muzeum Madame Tussaud’s (http://www.madametussauds.com/berlin/) – řetězec voskových figurín Madame Tussaud má od roku 2008 konečně své muzeum i v Berlíně. Svou figurínu zde mají vedoucí osobnosti německé politické, sportovní, vědecké a kulturní scény (např. herečka Marlene Dietrich, vědec Albert Einstein, kancléřka Angela Merkel, tenista Boris Becker nebo dramatik Berthold Brecht).
 • Botanická zahrada (http://www.botanischer-garten-berlin.de/) – jedna z největších botanických zahrad v Evropě vystavující na 18.000 druhů flóry nacházející se ve velmi zelené čtvrti města Dahlem.